DIRIĢENTI:
FARHADS STADE un MĀRA ANSONSKA

otrdiena, 2015. gada 20. janvāris

Ceļā uz Dziesmusvētkiem 2014

8. novembrī 2014.gada Jaunsvirlaukas pagastā notika ikgadējais koru koncerts, „Ceļā uz Dziesmu svētkiem”. Jaunsvirlaukas un Salgales pagastu jauktais koris “Svīri”, diriģenti Dita Mūrniece un Farhads Stade, sadarbībā ar Jelgavas un Ozolnieku novadu, pasākumu rīkoja jau astoto reizi un kā savus viesus aicināja Jelgavas un Ozolnieku novada jauktos korus: senjoru kori “Gaisma”, diriģentes Zita Kurševa un Gunta Paškovska, Platones, Elejas un Lielplatones jaukto kori Sidrabe, diriģenti Guntis Pavilons un Zita Kurševa, Vilces pagasta jauktais koris “Vilce”, diriģenti Pēteris un Kristiāna Vaickovski, Ozolnieku novada jauktais koris “Līga”, dirģenti Vilhelms Vācietis un Inese Stupele, Olaines jauktais koris “Dziesma”, diriģenti  Edvīns Dziļums un Sanita Šefere. Visiem koriem muzicēt palīdzēja koncertmeistares Inita Kuģe un Edīte Ziemele.
Jelgavas novada domes priekšsēdētāja vietniece Aija Tračuma savā svētku runā uzsvēra, ka tāpat kā cilvēka dzīvē reizi septiņos gados notiek pārmaiņas, tā arī šajā pasākumā ir notikušas  pārmaiņas.
Pasākuma “Ceļā uz Dziesmusvētkiem” laikā norisinājās īpašs koru konkurss. Atšķirību no citiem koru konkursiem piešķīra “noslēptā” žūrija trīs personu sastāvā - koru diriģenti Ilva Krauze, Jānis Ērenštreits un Jelgavas novada virsdiriģents Ints Teterovskis, kurus pasākuma dalībnieki un skatītāji ieraudzīja tikai pēc priekšnesumiem. Jāpiebilst, ka arī žūrijas komisijai nebija zināmi konkursa dalībnieki.
Jaunu gaisotni koncertam piešķīra arī telpas izvēle - jaunā Jaunsvirlaukas vidusskolas sporta halle. Halles telpas apjoms un atbilstošie apstākļi ļāva katram dalībniekam un viesim atrast vietu zālē, kas iepriekšējos pasākumos telpu šaurības dēļ bija liegts.
Pēc koncerta noklausīšanās, I.Teterovskis atklāja, ka bija patiesi priecīgs par dzirdēto un atzīmēja, ka šāda veida konkursā viņš piedalās pirmo reizi.
Pēc neliela starpbrīža, koriem draudzīgi pulcējoties IKJSC “Līdumi”zālē, tika paziņoti arī gaidītie rezultāti. Konkursa žūrija piešķīra I vietu trīs kolektīviem - “Gaismai”, “Dziesmai” un “Līgai”, II vietu - “Svīriem” un “Sidrabei”, bet III vietu ieguva koris  “Vilce”, kas šajā pasākumā piedalījās piermo reizi. Īpašu godalgu - I.Teterovska specbalvu, izpelnījās arī jauktā kora “Līga” jaunais diriģents Vilhelms Vācietis.
Pasākums konkursa dalībniekiem sniedza nebijušas sajūtas un pacilātu noskaņojumu, kas turpinājās arī pēc rezultātu paziņōšanas “Līdumu” mājīgajās telpās balles gaismās, pierādot, ka kori prot ne tikai vienoties skanīgās dziesmās, bet arī veiklā dejas solī.

Nav komentāru: